Gr. IV Żabki

 

wych. Kanigowska Patrycja, Krzyczkowska Sylwia,

adres e-mail: zabki@przedszkolechotomow.pl

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE MIESIĄC MAJ

TYDZIEŃ PIERWSZY:  AKADEMIA DOBRYCH MANIER

W pierwszym tygodniu maja Żabki będą rozmawiały o zasadach dobrego wychowania. Będziemy dyskutować o tym kiedy należy używać słów „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam i jakie mają one znaczenie. Dzieci utrwalą sobie też zwroty grzecznościowe tj. „dzień dobry”, „do widzenia”, „dobry wieczór”, „dobranoc”. To będzie doskonały czas na refleksje oraz wypowiadania się na podstawie własnych doświadczeń.

TYDZIEŃ DRUGI: CZYSTA ZIEMIA, CZYSTE POWIETRZE

W tym tygodniu Żabki poszerzą wiedzę na temat otaczającej przyrody. Dzieci będą uświadamiane, jak ważna jest segregowanie odpadów i ich ponowne przetwarzanie. Przy okazji dowiedzą się wielu ciekawostek na temat naszej planety, a także o znaczeniu wody dla przyrody i ludzi oraz konieczności jej oszczędzania.

TYDZIEŃ TRZECI:  MOJA RODZINA

Żabki będą rozwijały umiejętności prawidłowego nazywania członków rodziny. Będą starały się odpowiadać na pytania związane ze swoją rodziną np. imiona, zawody itd. Dzieci poznają takie wartości moralne, jak: szacunek, uczciwość, szczęście, przyjaźń, miłość, mądrość. Będą zachęcane do pomagania w gospodarstwie domowym.

TYDZIEŃ CZWARTY: ZOO

W tym tygodniu Żabki poznają wygląd i nazwy wybranych zwierząt egzotycznych. Dowiedzą się wielu ciekawostek związanych z ich życiem. Będziemy doskonalić umiejętność rozwiązywania zagadek słownych i słuchowych oraz bawić się przy utworach o tematyce zwierzęcej.