Gr. VI Żabki


Wychowawcy grupy

  • Sylwia Krzyczkowska
  • Anna Krystek-Sternik
  • Aleksandra Rębecka

adres e-mail: zabki@przedszkolechotomow.plZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE MIESIĄC WRZESIEŃ

TYDZIEŃ PIERWSZY: MOJE WSPOMNIENIA Z WAKACJI

            W pierwszym tygodniu po wakacjach Żabki będą opowiadały o swoich wakacjach. Porozmawiamy o miejscach, które odwiedziły, co tam ciekawego zobaczyły, co robiły oraz dowiemy się, czy chwile spędzone w czasie wolnym pozostawiły po sobie miłe wspomnienia. Sprawdzimy też, czy dzieci pamiętały o bezpiecznym zachowywaniu się nad morzem, jeziorem, czy w górach, a także w jaki sposób zachować się podczas burzy. Przy okazji Żabki będą mogły przypomnieć sobie jak wygląda mapa Polski, jaki ma kontur oraz gdzie szukać na niej Morza Bałtyckiego, gór, czy jezior.

TYDZIEŃ DRUGI: PROJEKT BADAWCZY DYNIA

W drugim tygodniu września rozpoczniemy pracę na projektem badawczym – Dynia. Wtedy też mamy zaplanowaną wycieczkę do Dyniolandu w Wieliszewie. Dzieci będą miały możliwość spędzić czas na świeżym powietrzu, dowiedzieć się wielu ciekawostek o dyniach oraz spróbować tamtejszych dyniowych potraw. Podczas zajęć nad projektem badawczym dzieci będą mogły oglądać różne rodzaje dyń oraz poznać ich charakterystyczne cechy fizyczne. 

TYDZIEŃ TRZECI: WARZYWA MAJĄ WIELE WITAMIN

            W kolejnym tygodniu Żabki będą wzbogacały swoje wiadomości na temat warzyw rosnących w polskich ogródkach i na polach. Porozmawiamy o częściach  roślin na przykładzie wybranych warzyw. Dzieci dowiedzą się, jakie przysmaki można zrobić z wybranych warzyw, do czego je dodajemy oraz o ich bogatych wartościach odżywczych. W tym tygodniu również  Żabki zapoznają ze znakiem graficznym litery A, a.

TYDZIEŃ CZWARTY: OWOCE SĄ SMACZNE  I  ZDROWE

W kolejnym tygodniu września dla odmiany pochylimy się nad owocami. Żabki przypomną sobie, które owoce rosną w naszych polskich sadach. Dzieci zapoznają się ze sposobem robienia świeżego soku, wyglądem wyciskarki do soków oraz sokowirówki. Przy okazji przypomnimy sobie o zachowaniu ostrożności przy korzystaniu z urządzeń elektrycznych (tylko pod opieką rodziców). W tym tygodniu również Żabki zapoznają ze znakiem graficznym litery O, o , a także innego dnia, ze znakiem graficznym cyfry 1.