Gr. VI Żabki


Wychowawcy grupy

  • Sylwia Krzyczkowska
  • Anna Krystek-Sternik
  • Aleksandra Rębecka

adres e-mail: zabki@przedszkolechotomow.plZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE MIESIĄC STYCZEŃ

TYDZIEŃ PIERWSZY: NOWY ROK

W tym tygodniu krótkim, bo tylko dwudniowym tygodniu dzieci będą zapoznawały się z tradycjami i zwyczajami związanymi z witaniem Nowego Roku i żegnaniem Starego Roku. Będą utrwalały znajomość stałych następstw dni i nocy, dni tygodnia, miesięcy, pór roku. Omówimy charakterystyczne cechy dla poszczególnych miesięcy.

TYDZIEŃ DRUGI: ZIMA ZIMA W KOŁO

W tym tygodniu dzieci będą poznawały zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie. Poznają także wybrane sporty zimowe oraz sprzęty potrzebne do ich uprawiania. Żabki poznają zasady obowiązujące podczas prowadzenia doświadczeń, podejmą próby przewidywania wyniku doświadczenia oraz wytłumaczenia go. Dowiedzą się także na czym polega praca ludzi trudniących się sportami zimowymi.

TYDZIEŃ CZWARTY: EMOCJE MAŁE I DUŻE

W tym tygodniu dzieci będą wdrażane do głębszego zrozumienia znaczenia słowa „emocje”. Będą rozpoznawały i nazywały podstawowe uczucia i emocje. Będą także kształtowały umiejętność wyrażania uczuć. Żabki zostaną uwrażliwione na sygnały mowy werbalnej i niewerbalnej. Dowiedzą się na czym polega praca psychologa. Zapoznają się z  zapisem graficznym cyfry 5 oraz litery L, l. 

TYDZIEŃ TRZECI: KOCHANI DZIADKOWIE

To będzie czas, kiedy dzieci będą mogły swobodnie porozmawiać o swojej babci i dziadku. Dzieci będą uwrażliwione na to, by zawsze pamiętać o swoich dziadkach i im pomagać. Głównym celem tematu kompleksowego jest wzbudzanie szacunku dla babć, dziadków, osób starszych. W tym tygodniu też odbędą się warsztaty z dziadkami i babciami naszych Żabek. Poznają zapis graficzny litery d, D.

TYDZIEŃ TRZECI: ZWIERZĘTA DOMOWE

Dzieci zdobędą informacje nt. zwierząt, które hoduje się w domach. Poznają  zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia ze strony obcych zwierząt. Dowiedzą się jak zapewnić opiekę zwierzętom oraz jakie zadania ma  weterynarz. W tym tygodniu odbędą się zajęcia z elementami metody Edukacja przez Ruch D. Dziamskiej.