Gr. VI Żabki


Wychowawcy grupy

  • Sylwia Krzyczkowska
  • Anna Krystek-Sternik
  • Aleksandra Rębecka

adres e-mail: zabki@przedszkolechotomow.plZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE MIESIĄC CZERWIEC

TYDZIEŃ PIERWSZY: DZIECI TAKIE JAK MY

W pierwszym tygodniu miesiąca Żabki dowiedzą się , że dzieci z różnych stron świata mogą różnić się kolorem skóry, lecz w rzeczywistości lubią robić podobne rzeczy, jak my. Dzieci poznają kontynenty, będą pracować z mapą. Przy okazji Żabki poznają różne narodowości i rasy ludzi. Poznają znaczenie pojęcia „przyjaźni” oraz zapis graficzny litery C, c.

TYDZIEŃ DRUGI: CO WIEM I CO POTRAFIĘ?

W drugim tygodniu czerwca dzieci uświadomią sobie, co  potrafią już zrobić same. Przypomną sobie zasady panujące w sali i na podwórku. Będziemy rozwijać umiejętność wypowiadania się pełnymi zdaniami na podany temat. Żabki będą kształtowały zdolność abstrahowania polegającą na wyróżnianiu cech charakterystycznych figur Żabki poznają kolejną literę. Będzie to litera R,r.

TYDZIEŃ TRZECI: ZOO

W kolejnym tygodniu Żabki wzbogacą wiedzę na temat wybranych zwierząt egzotycznych. Poznają cechy charakterystyczne dla poszczególnych zwierząt. Będziemy utrwalać budowanie słownego opisu na podstawie obrazka. W tym tygodniu również  Żabki zapoznają ze znakiem graficznym litery P, p oraz cyfry 9.

TYDZIEŃ CZWARTY: OBSREWUJEMY ZWYCZAJE  DZDŻOWNICY

W kolejnym tygodniu dzieci zdobędą  informacje na temat  znaczenia i roli dżdżownicy w naturalnym środowisku przyrodniczym. Poznają kilka ciekawostek na temat życia dżdżownicy. Zapoznają się z jej  wyglądem i budową . Żabki będą zachęcane do obserwowania przyrody. Zapoznają ze znakiem graficznym litery H,h.

TYDZIEŃ PIĄTY: JEDZIEMY NA WAKACJE

W kolejnym tygodniu dzieci zdobędą  informacje na temat  nazw i rozpoznawania różnych środków lokomocji poruszających się w powietrzu, po lądzie i po wodzie. Dzieci poszerzą zasób słownictwa o wyrazy związane z podróżą koleją, samolotem, autem,statkiem. Poznają charakterystyczne cechy różnego rodzaju krajobrazów. Dzieci zapoznają się ze znakiem graficznym litery G, g i cyfry 0.