Gr. VI Żabki


Wychowawcy grupy

  • Sylwia Krzyczkowska
  • Anna Krystek-Sternik
  • Aleksandra Rębecka

adres e-mail: zabki@przedszkolechotomow.plZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE MIESIĄC KWIECIEŃ

TYDZIEŃ PIERWSZY „W kosmosie”

Dzieci w tym tygodniu poznają nazwy planet układu słonecznego. Zdobędą wiedzę na temat następstw dnia i nocy oraz pór roku. Zapoznają się z sylwetką wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika i z jego teorią. Zapoznają się również z zapisem graficznym litery „s,S” oraz zapisem graficznym cyfry 7.

TYDZIEŃ drugi „Kolorowa Wielkanoc”

W tym tygodniu Żabki poznają zwyczaje i tradycje Świąt Wielkiej Nocy, poznają również zwyczaje Świąt w różnych regionach Polski. Dzieci „upieką” mazurka wielkanocnego z masy solnej i będą bawiły się przy piosence – „Wieziemy kogucika” Żabki zapoznają się z zapisem graficznym litery „Z,z”

 TYDZIEŃ trzeci „Jesteśmy czyścioszkami”

Dzieci w trzecim tygodniu kwietnia zapoznają się z zasadami dbania o higienę osobistą, utrwalą sobie znaczenie wody dla zdrowia i życia. Żabki przypomną sobie nazwy części ciała oraz nazwy przyborów toaletowych ważnych dla utrzymania czystości. Zaśpiewają piosenkę zespołu Fasolki pt. „ Szczotka, pasta, kubek ciepła woda”. Zapoznają się z zapisem graficznym cyfry 7.

TYDZIEŃ CZWARTY „DBAMY O NASZĄ PLANETĘ”

W tym tygodniu będziemy rozmawiać o potrzebie i działaniach związanych z Ochroną Środowiska. Będziemy również rozmawiać o potrzebie oszczędzania wody. Żabki zapoznają się z zagrożeniami, jakie niosą smog i promienie UV.  W dniu Drzewa dzieci wzbogacą swą wiedzę nt drzew i sposobów ochrony drzew. Dzieci stworzą pracę plastyczną pt. „Segregujemy śmieci”. Poznają także zapis graficzny litery „Ł,ł”

TYDZIEŃ PIĄTY „JESTEŚMY POLAKAMI”

Dzieci zapoznają się z wierszem W. Bełzy „ Katechizm Polskiego Dziecka”, utrwalą symbole narodowe. Żabki zapoznają się z treścią legend: o „Powstaniu Państwa Polskiego” i „ Warsie i Sawie”. Przy omawianiu legend dzieci wykonają pracę plastyczno – techniczną (orgiami z kół) pt. „ Warszawska syrenka”.